A co ve škole vlastně učí?

22. února 2012 v 15:53 | Slečna Strange |  Strange v praxi
Ve škole nás nenaučili hodně. Od žití našeho života až po řešení problémů nejrůznějšího druhů.

S dnešním školství to jde pěkně s kopce. Včera jsem se jen tak sestry ptala na hlavní město Německa, vykulila na mě oči jako na Ítýho v supermarketu. Když jsem ji řekla, že je to Berlín, tak na mě hleděla jako na blbce. Ptala jsem se dál a dozvěděla jsem se, že Bangok je v Evropě, Španělsko má hlavní město Řím, Venezuela leží v Austrálii...No zkrátka a dobře kdyby záleželo na ní, asi by se musely přepsat zeměpisné mapy. A to má prosím se zeměpisu za jedna. A to prý je na tom ještě dobře, zbytek třídy je na tom o dost hůř a ještě mi nadala, kde o to má v sedmé třídě čuchat. Na další předměty jsem se radši ani neptala. Zajímalo by mě jestli je to tak i na ostatních základkách?

To že já jsem na střední a zjišťuju, že mám "menší" mezery ve zdělání, mě upřímně nepřekvapuje, ale co budou probůh dělat naši mladší sourozenci? Jestli pak náhodou to nebude tou úžasnou metodou, jak nám to říkala naše bývalá češtinářka : "Učitel tam není od toho, aby žáka učil, on je tam od toho, aby ho naučil hledat potřebné informace." Její způsob výuky vypadal následovně: asi pět lidí ze třiceti vypracovalo asi dvě stránky cvičení a zbytek dělal bordel. Dále jsem se s ní párkrát chytla, jelikož jsem si jako jedna z mála pamatovala učivo ještě z 1.stupně.
Sestřina češtinářka říká, že když je to nebaví, takže radši mají spat než dělat binec. Tož co to je? Pak se nemají divit, že dětičky jsou totálně vypatlané.

My, co jsme si prošli průpravou "satanových dvojčat", čili přísných a férových učitelů nebo těch, co vám zavřou zobák tak, že nemáte odvahu ani pípnout, můžeme být jakš takš v klidu. Ale nechci vidět, ten cirkus až dorazí na školu tito deváťáci a jejich následovníci. Proto je spíš lepší se zeptat, co nás tam vlastně naučili, protože toho, co nás tam naučit měli nebo nemohli je hodně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Several Aiko | Web | 22. února 2012 v 16:08 | Reagovat

Když sem sem najel, myslil jsem si, že to bude článek od nějaké pitli mitli holky. Už dle toho nápisu "A co ná ve škole vlastně učí?" Čekal jsem takový článek na způsob "..jen kraviny a blbost!.." ,ale ve skutečnosti je to skvělý článek! Máme stejné sestry, ale ona vyhledává informace pouze na facebooku (takže nic nevyhledává). Dnešní školství neupadá, jen kantoři / učitelé měknou!! Šílené! Ne že maj spát, než dělat binec, oni nesmí jak spát, tak dělat binec!!

PS:Super článek!
Zkus dát do okraje stránky černou barvu. ;-) a na Stránka dát hned ten první rámeček bílý.

2 Wizie | Web | 22. února 2012 v 16:17 | Reagovat

Jak píše Seceral Aiko.. Skvělý článek a úžasné úvahy..
Co se týče toho zeměpisu, také nejsem zrovna v obraze.. Tedy, když hrozí prověrka, učím se to spíš jako robot, než abych si to hledala na mapě...

3 Strange | Web | 22. února 2012 v 16:27 | Reagovat

[1]: Děkuju za tip, zkusím to :)Shodou okolností nám to říkala stejná učitelka v dějepise.

[2]: Dík za pochvalu :)

4 Smile | Web | 23. února 2012 v 18:06 | Reagovat

U nás na škole zrovna ten zeměpis je hodně přísný, ale zase jsme rádi za přípravu na střední školu, protože se to u nás hodně považuje za důležité.. (což já moc nepreferuju) Ale tak co... to u nás je to naopak, starší bratr je naopak o něco méně vzdělaný než já a to jsem v 8 třídě... ale nechci aby to vyznělo jako chlubení :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama