Dědina je takové místo...

3. srpna 2012 v 15:02 | Slečna Strange |  Strange v patologický teoriích
...kde všichni okolo ví, líp, co kde, kdy a jak jste s kým dělali, než vy samotní. To bez pochyb ví všichni. Nikdy mi tato skutečnost moc nevadila, protože jsem se od mala společnosti stranila, takže skoro nikdo nevěděl, co vlastně dělám. A to, že ostatní ostatním vidí až do krku, mě nijak nepobuřuje, ale chápu, že je to kolikrát ke vteku.

Já sama si babičiny drby poslechnu, odkývám a hned zapomínám. I když je fakt, že ve mě kolikrát vře krev, když babička se rýpe ve věcech druhých a nechápe jejich návyky, které jsou pro ni něco jako pro běžného američana minulého století černoch. Chápu, že je starší člověk a že vyrůstala v trochu jiné době, mě jen štve to, že slovo "soukromí" je pro ni cizí slovo. Ale drby na vesnici nechci řešit, poněvadž je to téma neřešitelné.

Včera ráno jsem šla do obchodu. Pro vaši přadstavu to je takový ten typický ochůdek společnosti Coop na vesnici čili málo prostoru, moc věcí. Nutno podknout, že ráno tam chodí nejvíc lidí, protože rohlíky jsou hned pryč. Tak tedy jsem nakoupila a povedlo se mi předstihnout podstatnou část důchudkyň. U tohoto se chvíli zastavím. Je velmi zajímavé, jak jisté babičky si stěžují, že je píchá tam a tam, musí brát prášky, aby je to a to nebolelo, ale jakmile spěchají jsou rychlé jak průjem. To je už jejich kyčle nebolí. Tím nechci zpochybňovat jejich zdravotní problémy, tím chci pouze poukázat na to, abychom některé brali z rezevou. U pokladny jsem byla dřív než jedna experkta, jež si jde s poloprázdným košíkem, ale u pultu si namyslí ještě milion dalších věcí. Vůbec jí nezajímá, že někteří za ní nemají čas prostát půlku dne v obchodě jen díky jejím rozmarům.
Ale zpět k věci. Ten den jsem toho měla nakoupit na poměry našeho obchůdku celkem dost, bylo celkem vedro a na mé náladě se podepsalo vstávání před čtvrt hodinou. Vedle mě stála moje babička. Všimla si mého přetočeného ramínka podprsenky (měla sem tílko s tenkými ramínky), poupravila ho, což je naprosto v pohodě. Ale moje babi je prostě moje babi a začala s čímsi ve smyslu, že mám to ramínko pořád divné a já zdůraznila ať to nechá běžet, moje podprsenka moje věc. Ale ona né, pořád musela cosi mrmlat až se toho chytila její sousedka, mimochodem ta expertka a začala to probírat s ním. To doprdele neměli lepší tema k probíraní? Snažila jsem se zůstat klidná, ale pak sem se s mírně sarkastickým tonem zeptala, jestli náhodou nechtějí probírat podprsenku někoho jiného, čímž jsem pobavila celou frontu lidí za mnou a i obchodnice, jen ty dvě sklaplo a dívali se na mě jako na vraha.
Když jsem to doma povykládala, smáli se, když jsem došla k babičce, hned jsem dostala vynadáno, jak jsem byla drzá, ač jsem oponovala tím, že se ostatní smála, vztekala se nad tím, co si o mě kdo pomyslí. Být jí tak se starám o to, co si myslí kdo o ní, jelikož je to vyhlášená drbna.
Nadal by mi děda, možná se mojí verzi i zasmál, ale babi má tendence všechno zveličovat a nejspíš mi vylíčila něco podobného jako když mám výbuch vzteku. opět jsem byla ta drzá a nevychovaná. Špatně mě asi vychovali. Nemá cenu se jistými lidmi hádat, poněvadž z toho vyjdete jako idioti. Mám bačku ráda, ale jsou chíle (dosti časté), kdy bych ji nejradši odstřelila do vesmíru.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama