Vrtěti ženou

17. října 2012 v 23:15 | Slečna Strange |  Z truhly
Pozn.: Rezepsáno kdysi v květnu, ale hozeno do hlubin paměti a zapomenuto, teď najito a dopsáno.

Ano, zní to podivně...velmi podivně, ani se mi nechce hádat, co si pod tím představujete.

Britové vám natočí téměř cokoli, je bezdebat, že jejich komedie jsou fenomenální, ale když mají natočit něco ze své historie, tak jim to jde ještě líp. Ač "angláni" jsou vnímáni jako konzervativní lidé, tak heslo "Ti angláni jsou šílení." je o dost, i přes existenci královské rodiny, pravdivější. I když zromantizovanou historii pradědečka vibrátoru asi nikdo nečekal.
Mladý Montimer Granvill je mladý lékař nadšený z přicházející lékařské osvěty a objevu bakterií. K jeho smůle ovšem jeho šéfové odmítají uznat, že když má pacient nohu obvázanou špinavým obvazem, dojde k infekci. Když ho vyhodí z jeho práce a odmítnou ho přijmout v další nastupuje k doktoru Dalrympleymu, který léči ženy trpící hysterií. Pod pojmem "hysterická žena" hledejte "neuspokojená měšťanská ženuška". U tohoto filmu pochopíte, proč vznilkli sufražetky a že to ty šílený ženský bez chlapa to jen blbě pochopily (dnešní feministky).
Příchodem mladého a šarmantního Montimera náhle návštěvnost ordinace stoupne. Není divu, přece jenom je to celkem pohledný doktor, ale robot to není a jeho ruka není nesmrtelná.
Popravdě řečno jsem v té době doufala, že "Monti" dostane rozum a práskne s tím, ale on ne, on musí se svým přítelem udělat z něčeho, co měla být elektrická prachovka či co, vibrátor. Já být chlapem, tak se z toho množství ženských obtáhnutých v korzetu, jež by si mohli broukat "Už mi lásko není dvacet let, už mi není ani třicet let...", asi přeorientuju. Ale musíme chápat, že je mladý lékař plný enrgie a nápadů.
Za zmíňku určitě stojí Charlotta Dalrympleyová - inteligentní emancipovaná žena, stará se o chudé, nehodlá se vdát a být jen ženou v domácnosti, ordinace jejího otce je jí značně proti srsti.

Není to nic epického z čeho byste měli pocit blaženosti ještě týden po shlédnutí, ale ani to není nic tak strašného, že byste si museli při vzpomínce rvát vlasy zoufalství. Neuvidíte zde nějak výrazné charaktery. Nezanechá to ve vás pocit mindfucku. Nezachená to na vás stopy po traumatu, nezanechá to ve vás prostě nic. Nic. Asi jen to, že jste se podívali na další obstojný film.

A možná příjde i královna :D¨

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama