4 filmy skoro na hodinu

17. prosince 2012 v 15:51 | Slečna Strange |  Z truhly
V sobotu mi nebylo zrovna dvakrát dobře, což mělo za následek, že jsem se po patnácti pokusech vykašlala na pokusy o napsání dalšího dílu Iron man/Avengers a jala se změnit vzhled blogu (výsledek je již na půl znát) a vbudila v sobě zálibu v krátkometrážních filmech.
Krátkometrážní film je podle mě mistrovské dílo každého tvůrce, pokud ovšem za něco stojí, je totiž více než obvihudné kolik příběhu se dá nacpat do deseti minut. Navíc takový film je výborný relax, když vám není nejlíp na nechce se vám přemýšlet nad dvou a více hodinovým dějem. A jejich další nesporná výhoda je ta, že je najdete na youtube


Sintel

Režie: Colin Levy

Skoro čtvrhodinový animovaný Holandský film. Jedná se o příběh dívky Sintel, která hledá draka, kterého před lety zachránila, kterého unesla naborušená máti (snad-moje dedukce). Na cestě k dračí sluji v horách čelí různým nebezpečím.
Sintel je sympatická už proto, jak se skvěle umí ohánět kopím (či, co to drží v ruce. Může působit toršku jako Mary Sue, už pro její obětavost při záchraně malého dráčete a masakrování nepřátelských vlivů na cestě, ale nenechte se zmást,
Animace dobrá, dost dobrá. Je to jeden z mála filmů, který bych chtěla vidět ve 3D a takových moc není. Je to ten druh grafiky, jež bychom určitě ocenili u nějaké hry s mizernou grafikou, ale strhujícím dějem.
Moje hodnocení: Hej tvůrci libovolné společnosti, Slečna Strange chce hru!


The Backwater gospel

Režie: Bo Marthone

Tento pro změnu Dánský 10 minutový studentský filmeček je, narozdíl od smutného příběhu Sintel, maso a zajímavé poukázaní na to, co všechno způsobuje strach.
Městočko Backwater připomíná města divokohé západu- ticho, ospalá atmosféra a jeden blázen, který hraje na kytaru a příšerně zpívá o příjezdu hrobaře, jehož se obyvatelé města tolik bojí. A hrobař za doprovodu vran opravdu přijede.
Takhle dobrý film "jako od Burtona" jsem dlouho neviděla. Pokud jste milovníci morbidních filmů alá Mrtvá nevěsta, slibuju vám jedny z nejlépe využitých deseti minut vašeho života.
K animaci řeknu jediné- wow.
Moje hodnocení: The undertaker is coming!

Elephants dreams

Režie: Bassam Kurdali, Ton Roosendaal

Myšlenka tohohle nizozemského filmu mi stále uniká a děj se mi zdá na hlavu.
Emo a Prooge cestují uvnitř obřího stoje a objevují jeho různé zrádné části.
Emo, jeho jméno odpovídá přesně jeho povaze. Ukňouraný, ustrašený a totálně nepoužitelný.
Prooge, mi připomíná Scrooge z Vánoční koledy. Není mi moc sympatický, něco na něm smrdí, ale délka filmu nedovoluje jeho ďábelskému já se rozvinout.
Jak jsem zmínila výše, nabyla jsem dojmu, že se někdo ispiroval Vánoční koledou od Roberta Zameckiso.
Moje hodnocení: A pointa?


The passanger

Režie: Chris Jones

Vtipná sedmimunutová záležiost o tom, jak ďábelská může být rybička v igelitovém pytlíku.
Bezejméná bytost s velkýma očima jede za bouřky autobusem a na vedlejším sedadle je položená rybyčka v igelitovém pytlíku, ale jak říkají klasici, nic není takové, jak se by se na první pohled možná zdálo.
I beze slov se dá pobavit.
Animace mi připomíná toho něco na způsob ovečky Shaun-nemám nic proti.
Moje hodnocení: Víc! Víc!

Všechny čtyři filmečky najdena na youtube. Potřebujete aspoň minimální znalost angličtiny nebo dobrou chápavost děje.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama