O tom, jak se nadělovalo na blogu.cz

26. prosince 2012 v 11:24 | Slečna Strange |  Strange v praxi
Můj článek bude zase mírně zatáčet od tématu, protože já mám na věc opět jiný názor. Vánoce nemusím tečka, tak píšu pohádku o změně vzhledu blog.cz . Jo a je mi z půlky z vás na blití. Pokrytci! Jedná se o malý bezvýznamný pamflet, parodii a poloviční výkřik toho, co mě na blogu dere nervy.


Už každý malý spratek ví, že pro dobrotu na žebrotu. Tohle rčení platí zvlášť, v zemi U rozprodaného Vaška a v její virtuální podobě obzvlášť. A o tom dnes bude má pohádka…
Milé děti, kdo poslouchal pohádku o krasotince Lotty, které se vetřela a rychle se s ní zase vytřela podlaha v zámku v jedné malé zemičce… dnes se do ní podíváme také, ale tentokrát si povíme o prostém lidu, které žilo mimo komnaty elity země.
Podhradí je velmi místo, toulá se tu plno umělců, jež teprve čekají na audienci u krále a následné přijetí ke dvoru, ale tu taky plno pochybných růžových existencí, rýpalů a vůbec všelijakého otravného hmyzu, ovšem i plno šlechetných mužů dívek, ze pár jinochů, žen a chrabrých mužů a anarchistů, kteří nemají potřebu být na výsluní, ale jsou stejně znamenití jako mnozí učenci v paláci. I tuhle rozmanitou chásku má více méně na starosti pan král, který sice udělal od odchodu travnaté pekařky pár významných i nevýznamných chyb, odsoudil pár vinných i nevinných lidí a vydal pár nesmyslných zákonů, které zase dalším pěti dodatky zrušil, obnovil a tak pořád dokola.
Jednou si řekl, že udělá všem obyvatelům jeho země radost nových lepším vzhledem celé malé zemičky. Snad tím chtěl splatit všechny hříchy spáchané na občanech, kdo ví? Jelikož nejen jeho království, ale i celý svět fanaticky blbnul z očekávaného příletu tříhlavé saně- kdysi to zapsal jeden střelný mág, jenž pod náporem mezkalinu a naléhaní jeho rodiny na pokraji existenčního krachu, seknul se psaním kalendáře a radši se nechal zaměstnat ve výdělečnější práci jako hlídač šantánu Nebeské štěstí, nutno dodat, že pravidelně tam ono "Nebeské štěstí" opravdu potkával, o čemž se dozvěděla jeho stará, které neunikla tenčící se zásoba mušlí, k vzhledem k nadcházejícím rozvodovým brutalitám detaily vynechám. Ve zkratce: skončil na dlažbě, stal se z něj alkoholik, jeho nebeské štěstí si našlo jiného Archanděla Gabriela, a jak to s ním skončilo vážně netuším -
král dal rozhlásit: "Pokud žádný drak nepřilétne, bude nový palác."
V den D byli všichni našponovaní jako nelibě mňoukající hlasivky 1D a struny loutna pouliční parodie na romantika. Saň opravdu nepřiletěla, což někteří považují za veliké zklamání ještě do dnes a žádná změna charakteru lidí se nekonala, jelikož každý správný realista ví, že doba se mění , ale lidé jsou stále stejní, což půlka populace s maskou snílka nehodlá pochopit. Přišla tedy očekáváná změna. Změnila se kompletní podoba zámku a přilehlých pozemků. A co na to lidi? Francouzská revoluce oproti jejich ohlasech odporu byla čajový dýchánek o páté. Někteří byli tak radikální, že chtěli hrad odpálit dynamitem, ale většina jen remcali jako důchodce na svá bolavá záda a nedržící protézu. Ti, co snad jen slůvkem pochválili změnu vizáže, byli nemilosrdně ušlapáni, utlučeni a vystaveni všeobecnému pohrdání na pranýř.
Byla opravdu ta změna tak strašná? Tak jako karty mají rub a líc, je černá a bílá, dobro a zlo, tak i tahle proměna měla své chyby, ovšem národ téhle země měl velmi nepěkný zvyk, na všem hledat jen to špatné, ani se nepokoušeli najít nějakou jiskřičku toho, co je dobré.
Co z toho plyne, děťátka? V dnešním světě nemá cenu se snažit, protože většina těch vděčných pokryteckých pitomců vám to omlátí o hlavu.

Pozn.: Pokud jsem tím kohokoli urazila, je mi to jedno, běžte se vybrečet mamince na ramínko.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Brita | E-mail | Web | 26. prosince 2012 v 11:40 | Reagovat

Sice článek není k tématu, ale upřímně, co je tohle za téma? (Devadesát procent lidí stejně napíše, že měli k večeři kapra a že dostali nový mobil)
Změna vzhledu na blog.cz se mi docela líbí. Vážně. Jediné, co mi opravdu chybí jsou oblíbené stránky a jediné, co mě opravdu štve, je ta obří reklama v místě, které bylo dřív vyhrazeno blogerovi. (A spíš pro skutečnost, že se to hýbe a je to křiklavé než pro obsah.)
Jinak se mi líbí, jakým stylem je článek napsaný. Pobavila jsem se :)

2 Natas | Web | 26. prosince 2012 v 13:04 | Reagovat

Zajímavě napsáno, upřímně mi nevadí, že to není na téma týdny, byť by mohlo být, páč by si v něm stejně dobře byla dobrá, myslim, že tvá kousavá ironie by jistě vynikla. Nikde není psáno, že každý milujeme tuhle sváteční dobu, ale to, co máme, co vidíme, si do určité míry děláme sami. Stačí říct, NE. Jaké si to uděláme je na nás a málo komu je zle ze sebe samého.

3 DeadRose | Web | 27. prosince 2012 v 11:27 | Reagovat

Celkom súhlasím. Mne sa vzhľad blog.cz veľmi nepáči. Kedysi to bolo lepšie. No však časy sa menia a s nimi aj my a aj blog.cz. Nezabránime tomu. Človek, ktorý stojí za vznikom blogu.cz má zjavne rád zmeny. Ja nie. Ale čo už.. S tým nič neurobím. Blogový svet sa mení, a tak trochu mám pocit, že predtým to bolo lepšie.
Ale tak okej, keď to už zmenili ten vzhľad tak nech. Viem sa prispôsobiť. Len si myslím, že kedysi bol blog.cz lepší. Ale keď si to tak vezmem, blog.cz je asi najlepší zo všetkých blogerských serverov či čo to je...

4 Eumenidas | Web | 3. ledna 2013 v 21:08 | Reagovat

Nevadí mi změny, vadí mi nedostatky, které tyto změny přinášejí. Mně totiž nejde jen o kosmetický vzhled - pokud něco nefunguje, může to být třeba pozlacené a stejně to bude na prd.
Některé věci na nové stránce jsou zajímavě vychytané. A kdyby nový vzhled vypustili na svět fungující a s funkcemi, které byly tímto nastavením zrušeny, byla by většina ohlasů pochvalných - nebo aspoň neutrálních.
Tvůj článek je výborný, nápaditý a sarkastický. Originální myšlenka a výborné zpracování.
Ale nezlob se, nebudu říkat, jak je to báječné, když to báječné není... :-|  :-|
Proč by nemohl fungovat nový vzhled se starými funkcemi?
Zejména když slibovali, že je doplní?
Otázka zní - doplní je skutečně?
Nebo to byla jen mrkev pro osly? Návnada, která má ucpat huby?
Ráda bych věřila, že tyhle věci doladí a to nejpodstatnější vrátí do provozu tak, aby to fungovalo.
Ale vzhledem k tomu, že od srpna nefunguje počitadlo návštěvnosti a bylo slíbeno, že bude zprovozněno nejpozději v říjnu, a už máme leden, mám plné právo se obávat, že i tady zůstane jen u slibů.
A je mi úplně fuk, že si můžu nainstalovat Odběry nabo Google analytics nebo Top list nebo Bloglovin nebo Nejnovější komentáře na blogu na email (to mám už několik měsíců).
Jde o to, že tohle bylo všechno pěkně v jednom balíčku, přehledné.
Plus nejnovější články oblíbených blogerů.
Promiň mi ten dlouhý komentář, už jsem asi dlouho naštvaná... :-?  8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama