Problémy? Ale kdeže.

25. února 2013 v 11:20 | Slečna Strange |  Povídky a jiné nebezpečí
Muž si odkašlal, aby dal najevo svou přítomnost a zároveň uklidnil ruch v sále. Odkašlal po druhé, ale tentokrát proto, aby uvolnil hlen uvízlí v krku. Utřel si pot z čela. Posunul si brýle sklouzavající po mokrém nose, tento pohyb ještě několikrát opakoval. Na promítacím plátně se začali promítat obrázky vykácených pralesů, hladovějící dětí v Africe, ropné nehody, tající ledovce, vymýrající zvířata a spousta dalšího materiálu, který minimálně půlku sále nezajímal.


Na konci přednášky se muž za potlesku přítomných odebral ke dveřím. Rozklepanýma rukama šátral v kapsách v naději najít cigarety značky Camel. Ani nevyšel z budovy a už vyfukoval šedý kouř. Jeho asistent mu donesl kožich s lišky a předal malý balíček, v němž byla slonovinová soška z Afriky. Vyšel zadním východem z budovy, kde byly kontejnery na odpad a také pár žebráků prosící o almužnu, flegamticky kolem nich prošel. Nasednul do svého BMW, dárek od ropného magnáta z východu. Černého řidiče počastoval opovržlivým otráveným pohledem.
Zazvonil mu telefon. Zvednul jej. "Ano?"
"Co je mi po nějakém aktivistovi, zavřete ho a tomu upištěnýmu Japončíkovi řeknětě, aby ty ryby líp hlídal, do toho jejich delfiního cirkusu, jsem investoval až moc.".
"Není ryba? Co je mi potom jestli je to ryba nebo savec?!" vtekle hodil monil na sedačku vedle něj.
"Pane?" začal jeho asistent, jehož ton hlasu nevěstil dobré zprávy,"ochránci přirody jsou výrazně proti, aby se těžilo..."
"Tak jim podšoupněte nějaké prachy, aby si to mohli zavřít aspoň do Zoo."
"Dobře."
Na druhý den v novinách vyšla pochvalná recenze jeho přednášky o problémech lidstva a jejich zastavení.

Nikdy se nic nezmění, pokud se nezničí původ zkázy, ale to bychom museli vyvraždit půlku lidstva.

Ps: Už mě dožraly ty články, o tom, jak je svět zkažený a žene do zkázy, drahouškové, můžeme si to sami, co jsme si své krásné planety udělali. Víc to rozvádět nebudu, dalo by to na celý článek, který by stejně půlka z vás nepochopila.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Míša | Web | 25. února 2013 v 13:14 | Reagovat

Snažím se o něco podobného

2 WildChild | Web | 26. února 2013 v 19:47 | Reagovat

Nastavení zrcadla. Super!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama