Muži v sukni

25. července 2013 v 10:32 | Slečna Strange |  Strange v praxi
Dnes ráno jsem na Čt2 narazila na dokument o minisukních. Kromě těch odporně vychrtlých modelek a keců jako V Ďábel nosí Pradu byl celkem fajn. Nejsem zrovna velkým příznivcem mody, mám svůj vlastní styl a ten si razím, ale zaujala mě část o mužích v (mini)sukni, inspirovalo mě to k menšímu zamyšlení.

Sice s touhle modou už přišli v 70. letech, vsadím boty, půlka lidí by z toho měla infarkt ještě dnes a vůbec není důvod. Stejně jako ženy oblékly kalhoty, není důvod, proč by muži nemohli nosit sukně a nemusí se jednat zrovna jedna o kilt. Kolikrát v ní vypadají líp než kterákoli žena. Nepřidá mi to zžeštilé ani zvrácené. Ne každý, kdo sukni nosí má transexuální sklony.
Dokážu si barvitě představit reakce, kdyby někdo odhodil zábrany a v sukni vyrazil s úmyslem "Toto není vtip, myslím to vážně", obzláště u nás v Česku. Byl by označován "buzerantem", "transkou" a jiným inteligentními jmény. Ale proč? Chceme přece rovnost pohlaví. Ačkoli je pravdou, nikoho takového jsem u nás nepotkala, z toho pramení můj názor, u nás by to problém byl. Když jsem byla ve Francii, potkala jsem takového kluka (? lepší výraz mě nenapadl, mám ještě pár dalších, ale slíbila jsem, že budu svoji zvrhlou část krotit) a vypadal naprosto stylově, bohužel to byla na Champ Elysées a já ho ztratila v davu, tím pádem žádné foto. Ve větších městech (zemích), jak pozoruju, si každý hledí svého, ono to v tom množství lidí ani jinak nejde.


Stejně jak u nás žen, platí "hlavně sudnost", zvláště u mini. I tady by ji měli nosit hlavně ti štíhlejší, ono opravdu není hezký pohled na korpuletní stehna třoucí se o sebe natěsnané v pruhu látky. Nebo taky už pro praktické důvody, třeba v zimě to může být mírně nepohodlné. Já jsem toho názoru, když sukně a muž, tak delší. Vypadá to jednak elegantněji, sofistikovaněji a předchází se tím zbytečným nehodám (:D). Ovšem pokud někdo s postavou na minisukni se v ní naučí ohýbat, což neumí většina holek, tak fajn. Rozhodně netvrdím, ať nosí stejně hojně jako my, avšak pro takové oživení outfitu na akci, pro potřebu vytřít idiotům ve škole zrak.

Tak proč je teda nenosí? Všechny důvody už byly zmíněny.
1. Reakce okolí. Typické a poměrně logické. Chce to odvahu. My začali nosit kalhoty a krátké sukně a jaký humbuk byl, ovšem dnes to považujeme za normální, tak proč to takhle neudělat i v tomto případě.
2. Praktičnost. Ano, chápu, ale existují i dlouhé sukně.
3. Moda. Něco takového se přece nenosí. Nesouhlasím. Na molech to není novinka, Harajuku street v Tokiu, občas se tak objevý nějaký zěvák na podiu.

Já s tím nemám problém. Naoak. Líbí se mi to. Už pro tu vyzařující dekadenci a odvahu. Je to oživení v té šedi davu a důkaz existence lidí, kteří jdou proti proudu. Toto je jeden z mých malých skromných snů. Ano, aby muži začali běžně nosit sukně. Zabijte mě.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Mel. | Web | 26. července 2013 v 7:00 | Reagovat

Upřímně... Mě se kluci v sukních nelíběj... :D Prostě... nevim no :/ :D

2 Magdaléna | Web | 28. července 2013 v 18:51 | Reagovat

To je vážně zajímavé zamyšlení...
Já se v tomhle směru snažím být maximálně tolerantní a otevřená, protože si tajně přeju, aby stejný luxus dopřávalo okolí i mně. Zároveň ale cítím, že stále nedokážu překousnout vše, že nedokážu některé věci přejít bez uštěpačného komentáře. A tohle je asi jedna z nich. Snažím se představit svou reakci na muže v sukni. Je pravda, že když jsem byla malá, vídala jsem to častěji než dnes. Vlastně jsem se tuhle kamaráda ptala, proč to dnes už nikdo nenosí. :) Zároveň ale vím, že by mi to připadalo divné... Nic víc, jen divné. A  vlastně se snažím přijít na nějaký racionální důvod (kromě tvých popsaných "nehod" :D ), proč by muži sukni nosit nesměli. Snad jen můj osobní názor na chlupaté nohy vyčnívající z mini :) - i s tím si ale mohou muži poradit.
Vlastně mě teď napadá, že ženy mají v tomhle daleko větší míru svobody a tolerance, žena může nosit kravatu, pánský klobouk, dokonce i boxerky... U muže jsou šaty a tanga "tabu".
.
Pro mě je to rozhodně zajímavý námět k přemýšlení, námět k ujasnění si vlastní tolerance.
Děkuji...

3 Chloë Noir | E-mail | Web | 5. srpna 2013 v 16:09 | Reagovat

Páčia sa mi také tie dlhé metlácke sukne alebo potom také tie kárované ako na tom prvom obrázku. Ale zase, nie každému chalanovi by taká sukňa sedela. Okrem toho, pravda no, v dnešnej dobe, najmä teda u nás, by sa to nezaobišlo bez debilných komentárov okolia, čo ma dosť mrzí. Toľko k rovnosti, čo už.
A na druhej strane si tiež myslím, že taká sukňa sa skôr hodí k alternatívnejšm štýlom, popravde neviem si niečo také na "normálnych" chalanoch predstaviť, zato takí aziati a ich punkovo/j-rockové outfity so sukňami občas vážne žeriem :D

4 Guizmo | E-mail | Web | 5. srpna 2013 v 16:30 | Reagovat

Gothik kilt? ♥ Sweet

5 Slávek | 25. července 2016 v 9:18 | Reagovat

Docela mi příspěvek hovoří duše. Je pravdou, že v Evropě není diskriminace na základě pohlaví (školy, volební právo, řidičáky,...). Pokud se však někdo zamyslí neplatí to v oblékání. Tady je výrazná diskriminace u mužů. Co je na tom nejhorší, že si to ani neuvědomují. Prostě to berou jako např. ženy v minulosti, kdy byl naprostý nesmysl, aby žena studovala nebo byla v politice nebo ... - v té době si ženy skutečně nepřipouštěly jinou variantu.
Zatím co ženy mohou nosit co se jim namane, je to přece vyjádření jejich individuality a nepřipouští si omezení. U mužů jakýkoliv projev individuality má ihned dosti hanlivé pojmenování.
Já osobně bych rád za určitých okolností nosil sukni nebo i šaty - střih, barva, materiál vhodný pro muže.
Teoretik zcela nejsem, moc jsem toužil vyrazit ven v alternativním oblečení a tak jsem zakoupil džínovou sukni nad kolena a občas vyjdu na procházku, nákupy - okolí si nevšímá, nebo alespoň se tak tváří. Nevím jaké by to bylo přijít na společenskou akci v saku a sukni.
Další věcí co nosím jsou silonky ke kraťasům při horské turistice, na kole,...
Píši to abych snad dodal odvahy dalším podobně smýšlejícím. Nikoliv, abych byl označován za ...(?)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama