Ou, zase se nám na blogu teoretizuje.

30. července 2013 v 17:48 | Slečna Strange |  Strange v praxi
Konspirační teorie.
Když se na to podíváme z fonetického hlediska, je to docela zvučné slovní spojení. Z hlediska z významového je docela nepodstatné, protožei každá slečna znající jen škálu odstínu rtěnek po tomto týdnu bude znát, oč se vlastně jedná. Vsadím boty, že nestačí valit její vzorově nalíčená kukadla, jaká sinstva se nám na světě údajně dějí. Ono vlastně téma blogu by se dalo považovat za malý slovníček a pozvedávač návštěvnosti wikipedie. Doporučuji vydat knihu a nazvat ji "Naučný slovník Blogu.cz", aby bylo osvíceno i neblogující obyvatelstvo.


Každý si najdednou děla starosti s například s tím: Amerika si shodila Dvojčata sama, Pearl Harbor zničili Ilumináti, Globální oteplování je propaganda, FBI je legální mafie, CIA nám cvičila lidské stroje na zabíjení, UFO je skutečné, reklamy jsou prodstředkem k ovládáním lidí a další.
Malý návod, jak být odborníkem na konspirační teorie a jiná blogová témata.
1. Měli byste být vlastníkem blogu a pokud možno průměrný občan druhu Arthur Dent.
2. Rozdnodněte se napsat článek na téma týdne a samozřejmě nemáte tušení, oč se jedná.
3.Gůglete, zajděte na čaj k tetičce Wiki, pátrejte a divte se.
4.Teď pravděpodobně máte strach s Iluminátů.
5.Napište o tom článek začínají: "Tématem týdne je..."
6. Teď na to klidně zapomeňte, což byste stejně udělali.
7. Žijte pokojně a těště se na další osvícení vašeho intelektu přiští pondělí.

Na(ne)štěstí tento postup kromě vás dodržuje i půlka blogerstva, takže se nemusíte bát nějaké originality. Výsledek je takový:
najednou tu máme buď plno přechytralých skeptiků nebo paranoidní stádo. Ale všichni zaručeně ví, že ta jejich pravda je PRAVDA. Polovina má osvědčené wikiinformace, není se proto čeho obávat, někdo tu pravdu asi mít bude.
A kde jsou ti, jenž se o to zajímají léta? Stopli první mezigalaktický taxík do neznáma nebo marně obrací bezvěrce.


Ano. Opět nežvaním k tématu. A taky proč? To za mě zvládají jiní. A mě plané žvanění po směru proudu nebaví.
PS: Podívejte se na Doctora Who, tam ucidíte, jak všechno bylo ;D.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 rampatau | Web | 30. července 2013 v 18:08 | Reagovat

Rozhodně originální článek. Líbí se mi. Ti, co studují konspirační teorie celá léta, někdy snad i po celý život, nevlastní blog na blog.cz a většinou ani nepíší česky, takže jejich články budeme muset oželit, nebo pilně vyhledat jinde.

2 bludickka | E-mail | Web | 31. července 2013 v 9:58 | Reagovat

Poslední dobou si ráda čtu články na téma týdne, protože díky nim občas objevím zajímavé blogy, které fungují třeba už delší dobu, ale nikde jsem na ně nenarazila. Je ale fakt, že musím být trpělivá a probírat se spoustou nesmyslných článků, kde autor vůbec neví o čem je řeč, tak se podívá na wikipedii a polovinu opíše. Tenhle článek je asi zatím nejlepší, kterým jsem k tématu konspiračních teorií našla :)

3 LukasLongr | E-mail | Web | 31. července 2013 v 14:43 | Reagovat

Tak tohle je ten pravý originální článek. Dostala mě část, kde popisuješ postup při psaní tématu týdne. Já se na wiki nedívám. Je spoustu jiných stránek, kde to je napsané stejně a hlavně lépe vypadají. A nebo si přečtu pár témat, jak jsi už psala slovník na blogu a poté se rozmyslím, co napíši za povídku. Ale abych se vrátil ke článku. Musím uznat, že patří mezi top desítku. Řekl bych spíše top pětku, protože témata poslední dobou nic moc za to nestojí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama