Knižní fantastická čtyřka za duben-květen

6. srpna 2013 v 14:13 | Slečna Strange
18.6.-Jsem idiot, drazí, ale fakt idiot...Jak si většinou pamatuju knížky, které přečtu, tak prostě za duben kromě dvou si nejsem schopna vzpomenout, které jsem četla. A tak dělám přesně to, čeho jsem se chtěla vyvarovat. Zase spojuju dva měsíce. Asi si to začnu zapisovat do deníku, který mi je momentálně platný jako mrtvýmu pláštěnka, jelikož kromě obyvyklých stupidních problémů střetů se světem nějak nic neřeším, snad jen to vedro. Nenávidím vedro a léto ještě víc.

6.8.- už jsem říkala, že jsem idiot? Jo, odflákla jsem to.


Douglas Adams - Stopařův průvodce po galaxii
Ano, už to tady jednou bylo.
Kromě Saturnina jedna z nejšílenějších knih všech dob. Mnohonásobně lepší než filmové zpracování. Tuhle knihu(y) si musí zamilovat snad každý fanoušek sci-fi. Po přečtení vám bude většina anglického sci-fi dávat smysl. Ne vážně. Pochopíte konečně doktorskou definici vesmíru.
Jedná se o příběh Arthura Denta, klasického nudného čajofilního Angličana, kterému pár minut pře koncem Země jeho přítel oznámí svůj mimozemský původ a jen tak mimochodem se zmíní o onom konci světa. . Stopne jim vesmírnou loď a vodopád nepravděpobnosti může začít.
Není to zrovna mindfuck, nicméně doporučuji nad tím příliš nepřemýšlet a neptát se, jaký kvalitní matroš to Adams nebo překladatel brali. Je fakt, o existenci některých slov v češtině jsem neměla ani ponětí a upřímně nemám pro ně nějak velké využití ani teď, ale cítím se krutě cool, protože je znám.
Přečte si to. Pravděpodobně budete za větší idioty než jste teď. Pamatujete na jedno: hlavně žádnou paniku. A nezapomeňte na ručník.

Hodnocení: 10/10

Oscar Wilde - Balada o žaláří v Readingu
Ach Oscare...
Má společnost na nejhorší dálnici v Evropě (teda jedné z nejhorčích, ještě jsem nejela po žádné v Rusku) -D1. Čtení mi sice zabralo celou cestu až do Brna, rozmazaná písmenka se čtou fakt blbě.
Nicméně pro jednu z mých nejoblíběnjších knih o Wilda, udělám cokoli.
V knihách jsem docela vybírává, jen tak něčím mě nezaujmete, když knihu tak kvalitní ať už je to proza nebo poezie. Já poezii nikdy moc nemusela, jen "VIP" autory jako je třeba Rimbaud. Ovšem od Wilda beru všechno. I poezii.
Nemá cenu popisovat pocity, protože, kdo nečetl nepochopí.

Moje hodnocení: 10/10

Basho - Měsíce, květy
Nejsem velký čtenář haiku, líbí si mi jejich myšlenka, nicméně mi dělá problém se nad tím zamyslet než třeba nad Ginsbergem. A taky mám raději poezii, která se dá přečíst naráz. Haiku má zvláštní kouzlo, jemuž jsem nepřišla na kloub, sic mě japonská kultura fascinuje.
Měla jedno ze svých tzv. "vílých" obodobí, když jsem si to půjčovala. Trvalo mi to skoro měsíc než jsem se přes to překousala, jelikož jsem četla po kouskách a trávila velmi pomalu. Nicméně toho nelituju, líbilo se mi to. Byla to změna. Místo Wilda, Rimbauda jsem četla snílkovské haiku a bylo to fajn.
Líbilo mi, jak autor vystihl kouzl přirody a její podoby v určitém období.

Moje hodnocení: 9/10

Jack Keroucac - Podzemníci
Bože, je to Keroucac! To se nedá popsat bez filozofování na půl strany.

Moje hodnocení: 10/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Guizmo | E-mail | Web | 6. srpna 2013 v 16:46 | Reagovat

42
Ještě větší jízda je Dlouhý temný čas svačiny duše, to jedeš a nechápeš =D

2 Magdaléna | Web | 8. srpna 2013 v 20:57 | Reagovat

Wilda zbožňuju. Zatím u mě stále vede Obraz Doriana Graye, nicméně nedávno jsem si koupila svazek jeho her, tak uvidíme... :) O této knize jsem neslyšela, ale jak jsem pochopila, jedná se o poezii - to by mohla být nová zkušenost s Oscarem :)

3 Sentencia | Web | 9. srpna 2013 v 17:03 | Reagovat

na stopařova průvodce se chystám už dlouho a pořád ne a ne se k němu dopracovat... vždycky mi vyklouzne z hlavy a já sáhnu po jiných knihách :ú

4 Jeffree | Web | 12. srpna 2013 v 21:06 | Reagovat

Stopařův průvodce je šíleně geniální. :D Snad u žádné knížky jsem se tak nezasmál. :D ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama