Z kuchyně intráka

24. srpna 2013 v 12:58 | Slečna Strange |  Z kuchyně
Tak mě tak napadlo, za chvíli se jde zase do školy, někteří znás na intr nebo na kolej. Někteří asi poprvé budou bez domácí kuchyně. No, pokud nemáte bohatší rodiče, budete platit za největší socky, jelikož těch pár stovek, které vám maminka dá, nevydrží věčně a její jídlo no...buďmě upřímní, kdo by se cpal celý týden řízky nebo kuřetem? To je holá sebevražda. Školní kuchyně není také zrovna hotel Internacional.
Nejsnadnějším rešením tohoto problému jsou instatní polévky (mimochodem dá se s nimi slušně obhodovat, když máte železnou zásobu) nebo pokud, máte po ruce kuchyňku (většinou pamatující Husáka) si něco uvařit.
Pod perexem se nachází výcuc mnou vařených receptů, jenž by se vám mohli jako nováčkovi hodit, která mě kolikrát zachránila, když nebyli peníze, nahlášený oběd nebo večeře.

Pozn.: Ač to tak nevypadá je většina receptů styl "co dům dá", aspotomu tak bylo zpočátku, než jsem je vypilovala. Vy se můžete narozdíl ode mne připravit. :) Všechny zde uvedené recepty jsou neskutečně variabilní, takže nezoufejte, když náhodou nemáte to či ono. Při troše fantazie vytvoříte přím manu nebeskou (na intrácké poměry samozřejmě).
Dále bych upozornila, je t psáno pro sortu lidí, která už minimálně jednou či dvakrkát vařila těstoviny a nepřipálila je.


Špagety jako z Itálie

No, myslím, že kdybych to uvařila nějakému Italovi, tak mě zažaluje, nicméně vy jste hladový intrák a to znamená, že sníte cokoli (teď asi smějete, ale počkejte po měsíci).
K ingrediencím: Než vyrazíte na intr, kolej, byt sbalte si špagety, jedno větší rajče, kečup, párky nebo nějaký sálám, šunku, koření na špagety, sůl, olej a jestli chcete přihoďte cibuli nebo česnek.

 1. Uvařte špagety (to snad podle návodu zvládnete), doporučuji do vody kapnout trochu oleje, špagety se potom nelepí.
 2. Nakrájejte na kostičky párek, rajčata, popřípade cibuli a česnek.
 3. Rozpalte olej a přihoďte rajčata a uzeninu, chvíli míchejte dokud rajčata nezměknou.
 4. Přilijte trochu kečupu a zamíchejte. Pár minut míchejte, dochuťe.
 5. Hotovou "omáčku" zalijte špagety a s chutí do toho.
Lze provést s většinou těstovin.
Když není dvacka na nudle od Dragona
Aneb improvizovaná večeře otakyně.
K ingrediencím: nudle (je jedno jestli budete mít rýžové, postačí klidně i ty z vietnamské instatní polévky), maso (no, zde máte na výběr, buď dáte nějaké maso nebo zase salám, který je pro vaši pěněžní situaci přístupnější anebo se na to vykašlete), sojovou omáčku, zeleninu (doporučuji mraženou z mrazáku vašich rodičů), sůl, koření (jde tam prásknout prakticky cokoli)
 1. Připravte nudle dle návodu.
 2. Rozpalte olej, přihoďte cibuly a osmahněte do sklovata.
 3. Přidejte zeleninu a osmahněte do měka (do M-Ě-K-A, ne do H-N-Ě-D-A).
 4. Přidejte nudle, krátce míchejte a dochuťte.
Itadakimasu ^-^.

Když bolí v krku
Tahle variace instatní polévky mě napadla u jednoho dílu TBBT (v tom, jak je Sheldon nemocný) a nešlo to neuskutečnit, klišé jako kuřecí polévka je nesmrtelné. Doporučuji si proszpěvovat Soft kitty, pokud vám to hlasivky dovolí. (http://www.youtube.com/watch?v=pm-gFXdmqik)
K ingeriencím: polévková zelnina (opět stačí mražená z mrazáku vašich štědrých rodičů), instatní kuřecí polévka, potravka nebo sůl, koření, olej

 1. Rozpalte olej, přihodťe nakrájenou cibuli a zeleninu, osmahnětě a zalijte vodou a přisypte lžičku soli nebo potravky (klidně i obojí :D)
 2. Přilejte vodu a uvařte do měka.
 3. Přidejte nudle a zamíchejte.
 4. Až jsou nudle hotové přisypejte polévkové koření (ten pidi sáček u polévky) a dochuťe.
Sladká tečka k sedánku na parapetu

Děvčata nebojte, při těláku do vyběháte.

K ingrediencím: puding v prášku, mléko, cukr, ovoce (to plechovkové, banán, osvědčila se i broskev) , piškoty, kakao
 1. Připravte puding dle návodu na obalu.
 2. Na dno misky naskládejte piškoty a ovoce, do půlky zalijte pudingem a poklaďte piškoty a ovocem, dolijte, aby byla miska plná. Ozdobte a dejte ztuhnout do ledničky.
Doporučuji dát na spod i čokoládu. Mňam! :)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Magdaléna | Web | 24. srpna 2013 v 17:29 | Reagovat

:D :D :D No, ne že bych si nepředstavovala, jak jednou budu na koleji vařit :D Já, která, co může, strčí do trouby... No, bude to ještě zajímavý :D

2 James | Web | 25. srpna 2013 v 7:13 | Reagovat

Fascinující. :-D Nikdy by mě nenapadlo psát návod jak přežít na intru. Třeba jsi teď zachránila hrstku nebohejch studentů.. já mezi ně teda ale určitě nepatřím, páč bych se neodvážil dělat jakýkoliv jídlo který ke svý přípravě potřebuje vedro.

3 Guizmo | E-mail | Web | 25. srpna 2013 v 15:43 | Reagovat

Máme jen mikrovlnku a s tou se dají kouzlit divy... i rejži si v ní můžeš udělat, jenže to by ti musely drahé spolužačky pučit klíče.
Já zjevně jíst nepotřebuju no...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama