Citátování

20. září 2013 v 22:48 | Slečna Strange |  Nezařaditelné
Jsou všude. Kam kliknete tam nějaký je. Na fejsu, na tumblru, twitteru...
Mluvím o citátech, které nabraly na popularitě. Ale ne o těch od klasiků (na Veni, vidi, vici klidně zapomeňte), ale těch od anonymních autorů, které nabádají ve stylu "lidi nežerte se, milujte", "jsem jaká jsem, tak mi polibte mé zmejkapované líce", "jééé něco mám v oku, nění to moucha, ale ten šamponek od naproti" a jiné duchaplné kvoty.


Já sama jsem velkou milovnicí citátu, nicméně těch klasických, jeichž autoři jsou dávno po smrti a mají co dočinění s avantgardou, symbolizmem, dekadencí, realismem, beatnictvím a všeobecně dřívě nenáviděným úměním nebo vědou (Upřímně kolik lidí by pochpilo: Sometimes paranoia´s just having all the facts. W.Bourroughs).
Nicméně mi pijí krev ony "citáty" zmíněné výše. Jednak jsou všude a taky většina z nich je naprosto nesmyslná, že by autor zasloužil oběsit na šňůře od nabíječky notebooku, na němž to psal. (Nevěřím ve staří vyšší než pět let.) Ony ty větičky sami o sobě zase tak velké zlo nejsou, v to se ovšem přerodí, jakmile si je přečte nějaká 21.stoletím opilá puberťačka, s níž se velice tragicky rozešel přítel, aby ukojila svou pořebu vědět, je to POUZE jeho vina a ona je ta ublížená.
Zajímá mě důvod vypuštění těch bludů do světa. Někoho uspokojuje udržování -náctek v naivitě, že se jejich miláček vrátí, protože pozná? Nebo heslo "Jsme mladí, nadržení, chceme si užívat." vážně vymívá mozky? Nebo nás chtějí unést mimozemšťani a zkouší to přes mladé strášlivě zoufalé slečny, které mají do podpatků ještě mnoho let.

Mě samotnou krev do tváří nahání ono: "Každé děvče je krásné." Onu slovenštinu jsem vynechala, aby jsem ubrala na kůlovosti, nemusím být mainstream za každou cenu. Ruku na srdce, kdo z vás tomu věří?
Posléze následuje řada tupých vět o lásce a rozchodu, za jejichž stavbu by se Shakespears zastřelil, kdyby měl čím. A nesmím opomenout ty kruté psané životem.
To vážně lidi nemají co zábavnějšího na práci než tím zahlcovat internet?
Ještě mnohem zábavnější na tom celém jsou ti, z jejichž klavésnice je to vypuštěno. Většinou jsou to převážně děvčata pochybné inteligence, hodně oblíbené, hodně make-upu, příšerně hudebního vkusu a ještě horšího vyjadřování. Musí se počítat s tím, oni nemají nudný život, aby řešili každého kolem jako to dělají oni, jelikož to JE jejich život. Jsou děsně charakterní, každému rádi pomůžou, nicméně často chodí za druhými, protože ony prostě nemusí dávat ve škole pozor. Nesnáší lháře, ale samy by si ze lži upletly svetr, bylo by to možné. A somozřejmě, každý je má rád.

Chcete-li být v kurzu, zahlcujte citáty svůj cokoli a nejlépe ve slovenštině nebo angličině, nejlepe od antického autora, o jejichž existenci nemáte tucha.

PS: Hi.Hi. Až najdu uplatnění pro rubriku z názvem "Muselo to ven." šoupnu to tam.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 James | Web | 21. září 2013 v 11:15 | Reagovat

Citáty. Eh.
Nejradši mám "Dva kroky k úspěchu: 1) nikdy neříkej všechno co víš."
Tím se řídím a musím říct že to (někdy) funguje.
Nebo "Jděte všichni do hajzlu." - kdokoliv.
Zruš si tumblr a twitter a budeš oukej. Já nemám ani jedno a žije se mi fajn.

2 Strange | Web | 21. září 2013 v 15:53 | Reagovat

[1]: Prý zruš tumblr :D Chlapče ty mě bavíš :D To jako vzít alkoholikovi skleničku.
Je pravdou, že se pohybuju v kruzích, kde se nijak zvlášť tato zvěrstva nevyskytují. Hodilo se mi to prostě do krámu. :D
A twitter nemám, ale můj sourozenec jo.

3 Jimmy Mindfucker | Web | 24. září 2013 v 18:57 | Reagovat

Zrovna včera, nebo v neděli, můj muž pronesl citát:
"Mám rád citáty"
-Jeho jméno

[1]: Tumblr a Twitter jsou základní stavební kameny internetu. Nejde bez nich nic!

4 Guizmo | E-mail | Web | 28. září 2013 v 13:27 | Reagovat

Já mám ráda citáty, ale nemám ráda když se to s nimi přehání, mám asi pět šest oblíbených citátů.
A můj neojblíbenější je od jedné dokonalé slečny, která už s blogem skončila.
Říkala s D-sama a její povídky, byly dokonalost.
"Pravé umění vzniká z bolesti a žalu, jenže bolest a žal zabíjí umělce."
Byla bych ráda, kdyby ta slečna byla šťastná...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama