Knižní fantastická čtyřka za červen 2013

5. září 2013 v 17:28 | Slečna Strange
Jsem poněkud ve skluzu s tímhle projektíkem, což se dalo očekávat, ale pozitivní je, že už jen dva měsíce. :D


Cormac McCarthy - Vlak Sunset limited

aneb zákusek k odpolednímu čajování na okně. Tento román v divadelní formě má dvě hlavní postavy: profesora, který chtěl spáchat sebevraždu skokem pod vlak a černocha, bývalého kriminálníka, který našel cestu k bohu, jenž ho zachránil.
Děj je jeden souvislý dialog mezi oběma muži. Černoch se snaží bílého přemluvit, aby se na nádraží nevracel a mezitím volně vedou rozhovory, který vás donutí zapřemýšlet.
Jason byl nadšen, já byla nadšena a věřím, že se i mezi vámi najde někdo, kdo bude nadšen též.

Hodnocení: 10/10

Allan Moore - From hell

Faktem je, že za červen jsem moc knih nepřečetla, měla jsem totiž komixové období. From hell je jeden z nejlepších komixů, který jsem četla. Je podle něj natočen i stejnomenný film (ano, ten s Johnym Deppem ^^)
Příběh je inspirován případem Jacka Rozparovače, pohrává si jednou z možných teorií - vřaždy byly objednávkou královny Viktorie (té které založila Torchwood).

Hodnocení: 8/10

Katou Kazue - Ao no excorcist

Po delší době jsem se odhodlala přečist si mangu, která neměla co dělat s yaoi. Nicméně jsem se rozhodla jít na jisto, jelikož nemám na random výběr štěstí. AnE je poměrně slušné anime, které si mi hodně líbilo. Příběh opakovat nebudu, jelikož je na netu minimálně stokrát. S kvalitou této asi tak, anime je dobrá věc, nicměně, když si přečtete mangu, ve většině případů vám bude pár zdánlivých nesmyslů dávat smysl. Mám to sice ještě rozečtené, ale bylo to příjdemné ukrácení mého volného času přes deštivé dny.

Hodnocení: 9/10

Spectre

Jedná se o webkomix, který kreslý a píšou Felix a Marcus Arvenier. Našla jsem to náhodně, když jsem hledala nějaký pořádný webkomix, jelikož Hamletmachine měla menší pauzu a já nutně potřebovala uhasit žízeň po novém updatu webkomixu Starfighter.
Nijak zvlášť nepobírám děj, s tím, co jsem pobrala si vystačím, jelikož na tak krásnou kresbu by se dalo dívat pořád. Víc takových komixů!
Oč vlastně kráčí? Kamárádi Alexi a Callas pracují společně v bistru ještě se dvěma nepodastatnými stvořeními opačného pohlaví. Jednoho dne je unese banda divných týpků, kteří mi vypadají jako kdyby utekli z nějakého sci-fi. Za pár dní se Callas probudí v cele a jedinou otázku, kterou má je: "Kde je Alexi?".
Nedoporučuji homofobům, slabším povahám a poníkům, ostatní jsou vítáni.

Hodnocení: 9,5/10

Nejdete zde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Magdaléna | Web | 10. září 2013 v 16:13 | Reagovat

Tak teda.....
neznám vůbec nic :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama