Strange v Rimini - úvod 1.část

11. září 2013 v 15:35 | Slečna Strange |  Strange v patologický teoriích
Pokouším se být příšerně mainstream. Hihi. :D Možná už jsem v některém ze svých "duchaplných" deníkových zápisků zmínila, že koncem září letím (pravděpodobně) do Rimini na stáž a přijde jako fajn nápad, si sem psát něco jako cestovatelský deník.
Čili vzmět chaotických pocitů, špatný humor a nějakou tu informaci. Milovníci mého stylu buďte vitání. (ne, ne nehráblo mi, berte to jako vtip).


Letím do Rimini, což je poměrně známé italské letovisko, což značí přítomnost značného množství lidí a já mám z davu smrtelnou hrůzu, nicméně za to abych viděla Arco d´Augusto to vydržím, stejně jako v Paříži, kde jsem zdrhala před davem Čechů (nic proti vám, soukmenovci, ale v zahraničí jste děsivý).
Náplně mého času sice bude z 80% praxe v nějaké firmě, kterou snad jako zdatný chemik neodpálím a nepřivodím tím naší republice a hlavně našim infarkt z další mezi národní ostudy. Nicméně zbylá procenta času hodlám trávit na výletech a poznáváním země, po jejíž poznání jsem nikdy natoužila, nicméně osud mě rád a ví, že mé cestovatelské srdce plesá při jakékoli přiležitosti se někam dostat.
Má filie po všem starém si přijde na své - Piazza Cavour, Anfiteatro Romano, Ravenna, blízké San Marino...
Údajně je Rimini tři hodiny od Benátek, o čemž musím při pohledu na mapu malinko pochybovat, ale třeba nebyl myšlen způsob dopravy autobus.

Co to značí pro mě?
  • Pokud poletíme a jakože asi jo, musím konstatovat, nikdy jsem tím neletěla a mám z toho hrůzu, jelikož ty stroje jsou jako Hindenburg a já jsem zatím nezjistila či trpím aerofobií, bud dobrou příležitost to zjistit. :D
  • Váhový limit je taky pěkně na pytel. Tři týdny jsou přece jen tři týdny a já jsem vášnivý čtenář čili budu potřebovat něco tlustčího čili něco o velikosti Eragona. Suma sumárum s tím oblečením a jinýma zbytečnostma...budu mít, co dělat.
  • Tři týdny v malém prostoru se se slečnou Vé. Mám ji ráda, ovšem společné bydlení tu už bylo a po dvou dnech to vypadalo na vraždu alá princezna Lambale. Obě jsme za tu dobu snad dospěly a horší než teď s Duhovkou to být nemůže.

  • Neumím italsky. Snad jenom pozdravit, nějakou tu nadávku a napočítat do čtyř. Ale prý umím anglicky a většina běžných (údajně) moc ne. Haha.

  • Takové ty všeobecné problémky. Co s sebou? Kolik pěněz? Jaký kufr? Co když se nedomluvím? Co když se ztratím? Co když mě unese italská mafie a bude žádat po mojí rodině výkupné? ...

  • Kde sakra koupím strojek na nudle? Jako vážně. Mám bojový úkol, životně duležitý pro otce. Nemám se bez toho vracet. Ale že by mi řekl, kde ten krám mám vzít, to néééé. Třeba v domácích potřebách? Šak umíš anglicky, ne? Když jsem vykládala Jasonovi, málem pukl smíchy. Představa, jak se lámanou angličtinou nějakýmu Taliánovi snažím vysvětlit, co hledám, je asi pro některé jedince zábavná.

  • Kterou knížku s sebou? Nejspíš budu nucena si je stáhnout, už kvůli tomu limitu. Já ovšem nesnáším elktronickou podobu knih...svět je krutý.

  • Seznam věcí, které potřebuju udělat. Např.: zařídit si to ve škole, na intru, dopsat pár článků a konečně si pořídit paměťovku do foťáku.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Magdaléna | Web | 13. září 2013 v 20:16 | Reagovat

Tak s angličtinou ti držím palce! Já to zkoušela... ale... :D výsledek asi uhádneš sama.
Jinak praxi v zahraničí závidím, doufám, že si to užiješ a nepřijedeš ani v nejmenším otrávená :)
Knížku? Nejlépe nějakou , kterou "musíš" už dlouho přečíst a vůbec se ti do ní nechce. Tohle je jedinečná příležitost jí zdolat ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama