10 věcí, na které pamatujte v Itálii

6. října 2013 v 11:38 | Slečna Strange |  Strange ve světě
Už týden jsem v Itálii. Slečna Vé mi leze na nervy asi od středy, prší, ale viděla jsem San Marino a dostala jsem okousanou lihovku od M obrázek. Miluju mořské plody. Miluju Arco d´Augusto a krabí klepítka z pláže. S internetem jsem tak trochu na štíru, tímto se omlouvám za neaktivitu a pražádné komentáře u mých oblíbených a nezájem o jejich život.

Toto je první část mého deníku z Itálie. Ještě chystám něco o Paříži a fotky z prázdnin a září. A pilně dopisuju knížky za prázdniny a září.


 1. Jeďte s lidmi, o nichž stoprocentně víte, že je se nepokusíte zabít hned druhý den. Doporučuji někoho, kdo má podobný vkus na hudbu jako vy, má rád filmy jako vy, chdí spát a vstává jako vy. Prostě s někým na němž vás nebudou iritovat řeči typu: "Tady nikdo neumí anglicky, to je strašný!", "Já tady nebudu.", "Ježiši olivy!" atd. V krajním případě se nechte naklonovat.
 2. Nesuďte Itálii hned první den/večer. Pravdě podobně jste hodně naštvaní, jelikož Italové jsou národ svérazný a Itálie země šílená. Hodně věcí tu nedává smysl, asi po pěti minutách na italské půdě se bude ptát: "Jak mohli postavit Řím a dobýt půlku Evropy?". Dejte si sprchu a vyspěte se, zaručuji vám, že minimálně jednu věc si posléze na téhle zemi zamilujete.
 3. Naučte se italsky, rusky nebo španělsky. S angličtinou tady moc neuspějete. Španělština je něco jako slovenština, je to pro ně jednoduší než jazyk národa, který neumí vařit a neumí pít. Rusů tu je jako švábů. Vymetají obchody, kde na mě poznají už jen při pohledu do výlohy, že si nemůžu dovolit ani ponožky. Pokud jste rusofobní, zvolte Sicílii, únos mafií je o dost výhodnější.
 4. Většina Italů nemá vkus na hudbu. Za předpokladu, že posloucháte hudbu, ne popík a rap. Připravte se na to a pokud možno svým druhům vysvětlete, že ještě se nepřijeli poslouchat MTv. Jsemtu týden a všehovšudy jsem potkala asi pět lidí, kteří měli - tričko Iron Maiden, Sonata Artica, Hard Rock, Morrisona, mikinu Slipknot a tašku též kapely a jednu placku Beatles.
 5. Připravte se na hurikán těstoviny.
 6. Pokud uvidíte hezkého Itala, není to Ital, nýbrž přistěhovalec nebo míšenec.
 7. Jestliže jste feministka, nejezděte sem. Flirtování starších jedinců je otravné, zvlášť když nevíte, jak Italsky říct: "Brzdi nebo ti překalibruju nádobíčko."
 8. Máte čas. Jelikož Italové taky. Ať jste v obchodě, v restauraci, kdekoli, nespěchejte na ně. Autobus má pět minut zpoždění? Jenom? Netrapte se. Ke každému času v jízdním řádu přičtěte minimálně dvě minuty a mávejte, aby vám vůbec zastavili.
 9. Nezapomeňte na siestu. V intervalu od 13:00 do 16:00 má většinu obchodů zavřeno. Tady v Rimini hlavně v centru, v odlehlejších částech a velkých centrech siestu nevedou, ale i tak s tím počítejte, abyste nebyli nepříjemně překvapení. Například v Potenze vám neprodají ani kopeček zmrzliny, nikde. To platí i na podzim, kdy je tu relativně snesitelně.
 10. Jste v Itálii. So far, so good. Tak zařaďte a jeďte na plný plyn a detaily se nezabývejte. Oni o své šílenosti moc dobře ví, aspoň to říkal Jakobi a Leon přikyvoval.


 • S internetem jsou tu asi pět pozadu než my, na to je taky fajn pamatovat.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Magdaléna | Web | 6. října 2013 v 16:52 | Reagovat

Body 5 - 7 mě tedy upřímně pobavily. :D V Itálii jsem byla chvilinku, ale nemůžu než souhlasit :)

2 zuse | Web | 8. října 2013 v 19:45 | Reagovat

estka mi připomenula, jak taťka potkal hezkou rakušačku. Divil se převelice, ale jenom do tý doby, než se slečna/paní promluvila. Byla to češka.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama