Knižní fantastická čtyřka za červenec-srpen 2013

23. prosince 2013 v 21:04 | Slečna Strange
Jsem ve skluzu, já vím... Hihi.
Začala jsem psát, ač výraz psaní je trochu mimo. Rozhodla jsem se vypsat ze svých imaginací a názorů, vcucnout to všechno do jednoho chaotického příběhu, jak mi radil Jason. Možná, to někdy zveřejním.
Začala jsem pomalu zpracovávat fotky z Rimini a chystám malý vzpomínkový článeček na Paříž a malý whishlistový o mých cestovatelských snech. Pak by se možná i dal složit kritický článek na nějaké téma, které mi rotuje žaludek. A ve neposlední řadě samozřejmně doženu fantastickou čtyřku.


Kimi Harrison - Série o Rachel Moraganové
Jedna z mála knižních sérií, kterou sleduji a poctivě jsem přečetla každý dosavadní díl. Je to až s podivem, ale nevzdala jsem to jako jiné serie. Hlavní hrdinka je sice mařena jako vyšitá (bez toho by to prostě nešlo), ale narozdíl od jiných nejmenovaných hrdinek, které jsou cosplayovány a obdivovány, má mozek a nebojí se jej použít. Nechybí jí ztřeštěnost, za níž se nestydí, není to žádná zdánlivě hodná holka, ovšem nepřekypuje rebelismem, jako jiné opět nejmenované hrdinky. Navíc řeší úplně triviální problémy, ač je to čarodějka, která má v zádech půlku města, jež ji chce zabít. Navíc její parťák je skřítek. A taky je to zrzka. ZRZKA! Další důvod, proč většinu těch brunetek nakopnout a začít jí stavět chrám.

Ačkoli tu nám pobíhají upíři, čarodějové, dlaci, skřítci a víly, nečekaně, na americkou literaturu, nepřevací se nijak výrazně mytologický základ a většina z nich se nechce s Rachel vyspat, nýbž jí zabít, což je rozhodně lepší řešení.

Celou sérii jsem, již po druhé, shroustla během týdne a přidala nový díl. První dí si mě získal větou: "Doprdele, vypadám jako děvka!", o mé čtenářské závislosti bylo rozhodnuto. Osobně nejvíc preferuji třetí díl, kde se mi vyplnilo malé fanynkovské přání. (zatím) Poslední díl mě tak trochu zklamal, byl nudný, až na občasnou akci nic nedávající, prostě nic, čím by mě děj dokázal zaujmout.

Moje hodnocení: 8/10
Sergej Lukaněnko - Noční hlídka
Konečně jsem se dostala k další dlouho odkládané klasice.
Nic lepšího jsem čekat nemohla. Anton je vážně sympaťák. Žádná klasický kladný hrdina. On dokonce přemýšlí, jestli by to náhodou nešlo i jinak než jak funguje.
Přesto jeden nešvar tato kniha má-vztahy. Já chápu, že hlavní hrdinové jsou taky jen lidi, ale musí je to tak ovlivňovat? Ale no tááák...já chci víc Tolkienovské příběhovosti!

Moje hodnocení: 9/10

Christopher Paolini - Eragon
Eragona jsem četla již po druhé a nedočetla, opět mě to záhadným způsobem přestalo bavit, avšak v úplně jiné části než předtím.
Jistě je to dobré čtivo, nicméně můj mozek to odmítá akceptovat a sto stranách vypíná a odmítá se k tomu vrátit. Pevně věřím, že to jednou dotáhnu do zdárného konce, ale to se budu muset buď hodně nudit nebo mít zlomenou nohu, abych to realizovala.

John Cheever - Věznice Falconer
Moje srdcovka a taky kvalitní queer četba.
Název už vypovídá, kde se děj odehrává. Hrdina profesor Ezekiel Farragut odsouzený za vraždu svého bratra prožívá "románek" s vězeňskou šlapkou Jodym. Na knize je přívětivé, že se nezabývá pouze tímto. Děj je prokládán součastností a minulostí, příběhy spoluvězňů a úvahami.
Je to velmi zvláštní kniha, nedonutí vás přemýšlet, ale zvláštním způsobem vás chytne do svých chapadel. Ač se to nezdá děj je vlastně romantický, je to ten typ romantiky, kterou musíte pod drubou slupkou teprve objevit. Nebudete potřebovat krabici kapesníků ani se nebudete nablble, sentimentálně usmívat.
Je to vlastně velmi strohé, bez zbytečných pocitů, avšak máte pocit, že je to ta jazykově nejbohatší kniha, jež jste kdy četli.

Moje hodnocení: 10/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama