American horror story

8. března 2014 v 17:59 | Slečna Strange |  Z truhly
Po delší době seriál, který mě zaujal a jsem ochotná ho sledovat, jelikož to není další srdíčka zvracející telenovela o xřadách jako třeba Arrow nebo Battlestar...

Proč s tím vůbec začít?
Typická ukázka amerického smyslu pro bizardní horror. Koktejl všech možných historek týkajících se USA (všetně mimozemšťanů). Vzevrubná studie toho, jak snadno může člověk zešílet. Jessica Lange. Na té ženské něco je. Stárnoucí sexbomba hrající stárnoucí sexbomby, nutno podotknout, že všechny to jsou pěkné potvory a histerky, ale časem pochopíte, že to má svůj důvod.
Evan Peterson. (Ano, ten pomalovanej-jak řekla má sis) - aby se bylo na co dívat.
K dobru lze přičíst i zbytečnou neprotahovanost jednotlivých serií. Řekla, že oněch třináct dílů má skrytou symboliku, nicméně nemění to fakt neznuděnosti z příběhu, který moc seriálu nemá.O co vůbec go?
Má to zatím tři řady, které na sebe, pozor, nenavazují. Což je v dlouhosáhlém seznamu seriálu z americké produkce materiál dostupný asi jako vanilkový lusk v sámožce.
Jak jsem zmínila jedná se o typické amrické horrorové fantasie. Ano, o psychopaty tu není nouze, vlastně slušně tu haraší asi každému a komu ne, tak tomu postupem času začně.
Je libo vyšinuté vrahy, duchy, čarodějnice, hysterky, ďáblem posedlé jeptišky a další výběr z lahůdek z americké lednice příběhů, z nichž by eventuálně měl běhat mráz po zádech? Ano? Tak na co čekáte.

V první sérii se setkáváme s rodinou, v které zrovna neklape. Srdce ryvnou situaci má na svědomí manžel příiš nadržený na to, aby měl strpení se svou gravidní ženou. Podvede ji se svou mladou studentkou, ale co na plat, načapá je manžel, které z toho potratí. Aby se jejich vztah zlepší přestěhují se svou náctiletou dcerou do zdánlivě krásného velkého domu. Ale už začátku máte tušení, že s tím domem není něco v pořádku. Máte pravdu, nejsou v něm totiž sami.

V nadcházející serii se dostáváme do psychiatrické léčebny. Je to opravdu ústav v pohledání. Nejenže je plný buď údajných nebo opravdových vyšinutých vrahů, ale ani vedení to nemá všech pět po hromadě. Sestra Jude se zálibou v trestání rákoskou, bývalý nacista provádějící šílené experimenty v podzemí a mladá jeptiška posedlá ďáblem. Milá společnost, že?

V zatím poslední sérii přišly na řadu čarodějnice, jejichž počtu už zvoní hrana, jelikož ze strachu z případného barbacue většina žen nechává radějí svůj rod vymřít po přeslici než aby museli svým dcerušká vysvětlovat, proč na jejich kamarádku spadl strom. Pro ten zbytek tu je škola, kde se učí držet své schopnosti na uzdě, aby k onomu barbacue opravdu nedošlo.

Stručně a jasně...je to prostě bombový zákusek, příjmená oddechovka na únavné páteční večery při vonných svíčkách.
Mě osobně nejvíc zaujala druhá serie, o níž se dá říct, že to opravdu psycho je.

Můj nový ideál krásy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama