Hannibal

11. března 2014 v 19:45 | Slečna Strange |  Z truhly
Aneb ten seriál, kde požitek z food porna kazí to, že víte, co parcitipanti jí.
Mám o důvod víc stát se býložravcem, což se stejně dobrovolně nestanu...

Pamatujete si Mlčení jehňátek? Jo? Tak tvůrci Glee nám to trochu uprgadovali. Výsledkem je poměrně kvalitní kuchařská show s tím chlapem se sokolem z Krále Artuše (já věděla, že ten ksicht jsem už někde viděla).


Příběh sám o sobě je hodně jednoduchý. Městečko o velikosti Midsomeru se stejnou kapacitou obyvatel, aby byl dostatek materiálu k vraždění. Kriminálka NCI/LA/FBI etc. je nahraná, proto si na pomoc povolá geniálního analitika Willa, který má tu schopnost "vcítit" se do vraha a tak zhruba odhadnout, jak vraždu provedl, jak se cítil, co tím myslel, co je to za charakter a i včetně toho co si dal předtím k snídani. Jenže má to malý háček. Willovi to slušně leze na mozek a proto přichází Dr.Hannibal Lecter, terapeut/psychiatr a ano. Hádate správně. Začíná hra na kočku a myš. Je to ten typ příběhu, když mávate lžičkou od nějaké dobroty nebo si zoufalstvím škubete vlasy, s pěnou u pusy řvete něco ve smyslu: "Hbfjshfuehrmbdjdhfie.".
Tvůrci vám vlastně vykecají úplně všechno. Tak proč to vlastně sledovat?
  • Vizualita. Z té vám zvlhne úplně všechno. Snad už jen kvůli té ponuré atmosféře amerických lesů, snobské škrobenosti, geniálně vypadajícím mrtvolám připravených o život všemožnými způsoby pro až nemožné důvody a nakonec ten opening!
  • Hudba.
  • Jídlo. Celkový dojem kazí jen to, že víte, co jíte.
  • Nedá vám spát partie mezi Willem a Hannibalem.
Will by byl vlastně poměrně nezajímavý -šprt, přednášející na výšce, stydlivý...- nebýt jeho "daru" zpětného prožívání zločinu v lůži pachatele , štěněčího pohledu, toho, že žije na samotě se smečkou psů a už sem zmínila o štěněčím pohledu?
Nicméně Hannibala povznáší jeho kuchařská show a pockerface. Mad Mikkelsen je něco jako Stewartka a Putin. Tan chlap nemá mimiku v obličeji, což z něj dělá ideálního Lectera. Aneb čím víc asexuálně vypadající slizký chlap v dobře padnoucím obleku předražené značky, fanynky vyhazují ochotně svém spodní prádlo do vzduchu.
Ne, nemám ho ráda. Jediné, co rezonuje mou fanynkovskou indispozicí je ten severský přízvuk a hříšně dokonale řezané rysy rtů.

Je to fajn oddechovka, nic moc náročného. Příjemná pohádka před spaním. Způsob jak si ztížit život novou závislostí a taky budete v kurzu, zrovna vychází druhá řada a když už nic aspoň si rozšíříte slovník o nové pojmy, abyste mohi honit triko na nebohé smrtelníky.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 12. března 2014 v 19:18 | Reagovat

But the cheekbones! *3*

Rok jsem to obcházela velkým obloukem, jelikož jsem srab. Pak jsem se zničehonic rozhoupala, že zkusím jeden díl a uvidím, během tří dnů jsem dala celou řadu a teď hezky každý týden čekám na nový díl. Nečekala jsem, že se to takhle obrátí, a už vůbec ne, že tak rychle. :'D

Ale jo, Will je štěňátko. Navíc se do něj čím dál víc začíná stylizovat jeden můj prófa. Ne že bych si stěžovala.

Zkrátka om nom nom. (a stejně pořád nechápu, jak by se reálně dal upravit člověk, aby vypadal jako ryba ... prostě fakt ne)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama